KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12373431

nr 1237 3431

Florica Teisanu Apostoleanu

(1900-1992)

Oljemålning, Florica Teisanu Apostoleanu (1900-1992), Fiskare. Signerad, daterad 1977. Olja på pannå, 46x57 cm

Florica Teisanu Apostoleanu, bildkonstnär född 1900, död 1992.

måndag 25 februari 2019
kl 19:12:41

Florica Teisanu Apostoleanu

Läs mer om Florica Teisanu Apostoleanu